Kúpiť kolobežku – e-shop

Sprievodca výberom
kolobežiek


Kolobežky  >  Kolobežky sú na vozovke vnímané rovnako ako bicykle

Kolobežky sú na vozovke vnímané rovnako ako bicykle

S kolobežkou bez povinnej výbavy pre bicykel môžete ísť po chodníku, ale na vozovke platia rovnaké pravidlá, ako pre cyklistov.

Na kolobežke sa teda jazdí po pravej strane vozovky alebo v pruhu pre bicykle. Kolobežkári jazdí za sebou, nie vedľa seba. Motoristi je predbiehajú iba zľava. Pomaly idúcu kolónu možno na kolobežke opatrne predbehnúť sprava. Deti do 10 rokov smú jazdiť na ceste (s výnimkou cestičky pre cyklistov, lesnej, poľnej cesty a obytnej zóny) len pod dohľadom osoby staršej ako 15 rokov.

Kolobezkár na vozovke musí mať vybavenie podľa platných vyhlášok – odrazky, svetla, reflexný odev, prilbu. Obchody ponúkajú aj ďalšie ochranné prvky pre jazdu na kolobežke. Pamätajte – kolobežka v cestnej premávke nie je nástroj na dokazovanie zručností.

Všeobecne platí väčšia tolerancia pre kolobežkárov na chodníkoch či peších zónach, pokiaľ sú ohľaduplní k ostatným chodcom. 

Zdieľajte článokOdporúčame kolobežky


Ďalšie novinky

Náhradné kolieska na kolobežku

Medzi často žiadané príslušenstvo na kolobežky patria aj náhradné kolieska na freestyle kolobežky. Tie sa pri intenzívnom jazdení veľmi rýchlo opotrebujú.

Skladacie kolobežky pre deti i dospelých

Skvelú zábavu zažijete na skladacích kolobežkách. Zvyčajne sa vyrábajú z hliníka, takže sú odolné a pekné na pohľad. Jednoducho ich zložíte a môžete vyraziť do skateparku.

všetky novinky